Talerz kwiatowy XVIII w. Manufaktura Ludwigsburg
Niemcy, Francja,

Opis

Ludwigsburg- niemiecka manufaktura założona w 1758 r. przez księcia Karla Eugena von Wurttemberga jako oznaka jego splendoru i władzy, istniała zaledwie do 1824 roku.

  • Okrągły talerz o falującej krawędzi wyciętej w dwanaście łuków z zmodyfikowanym reliefem koszykowym- reliefem Spätozier. W polu talerza duża wiązanka kwiatów niemieckich oraz luźno rozrzuconych kwiatów ciętych. Brzeg patery podkreślony charakterystyczną brązowo-czerwoną farbą. Piękna XVIII wieczna malatura i forma. Stare okucie umożliwia zawieszenie talerza na ścianie. Co ciekawe kilkudziesięciu malarzy XVIIIw. zostawiło na swoich dziełach podpisy – małe i ukryte w dziwnych miejscach, tak aby wyszły niezauważalnie z manufaktury- moze i ten talerz posiada taki podpis.
  • Sygnatura w formie monogramu księcia Karla Eugena von Wurttemberga z lat 1762-93 r.
  • Cena 589 zł
  • Średnica 23,0 cm, wysokość 4 cm,
  • Bardzo dobry stan zachowania, brak uszkodzeń, napraw, bardzo łądny stan malatury,
  • Piękny przykład starej porcelany!

Koszt wysyłki zgodnie z cennikiem 16zl (kurier DPD), lub 13 zł (Paczkomat) możliwość oglądnięcia/ odebrania w Galerii Antyki z Pasją dr Marek Kruczek, ul. Dietla 107 Krakowie (pon-pt od 11:00 do 19:00, oraz sobota od 10:00 do 15:00, niedziele obecnie zawieszone).

CERTYFIKAT Gratis!

Galeria Antyki z Pasją dr Marek Kruczek należy do Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz międzynarodowej Unii Antykwarycznej z siedzibą w Brukseli CINOA

Cena:

589 zł